9 Temmuz 2009 Perşembe

EŞİNİ ALDATAN APTAL ERKEĞİN POTLARI

MAKALE
Acaba Türk erkeğinin ne kadarı eşini aldatıyor? Yüzde 60, 70, 80 mi? Ya da yüzde yüz mü?
Kaç kişi çıkar ben hiç aldatmadım diye? Ya aldatmayı marifetmiş gibi gerine gerine anlatmayı hangi erkek ayıplar?
Siz soruları cevaplarken bakalım şu kocaların, aldatırken verdiği açıklar nelermiş....

-Cep telefonuna o zamana kadar olmayan pin kodu konur.Varsa değiştirilir. Eve geldiğinde mutlaka sessizded ya da kapalıdır. Tuvalette gitmeleri sıklaşır ve uzun süreli olur. Titreşim barsak ve böbreklerin çalışmasını hızlandırdığı için mi? Hayır.Ulu orta yerde mesajlaşamadığı için. Yatarken yastık altında muhafaza edilir, güvenlik açısından.

-İkinci teknoloji harikası bilgisayar.Farklı farklı msn ler alınır.Saatlerce başından kalkılmaz.Çünkü, ertesi güne yetiştirilmesi gereken yazı vardır.Tabi ki karısının açtığı my chat logs dosyasından haberi olmaz. Oradan yazışmalar takip edilir. Hep kullandığı ’lan garı, avrat, bizimki ’ gibi hitaplar ’hanfendiciğim, güzel bayan ’ v.s. gibi kibar ifadelere dönüşür.Okuduktan sonra silmeyi unutmayın.

-Aldattığı kadına göre konuşmalar değişir. Mesela; karşısında ki okumuş, kültürlü, sosyal olarak etkin biriyse, dilinde Osmanlıca, Farsça, Türkçe karışımı cümleler vardır.
’amac-ı maksadımız efkar-ı umumiyede bir aile bacası tüttürmektir.......(bu kısım aklımda kalmadı)dest-i izdivacınıza talibim efendim’ gibi.Bayan burda demeli ki, ’aaaa ne kadar bilgili ve kültürlüsünüz, çok şaşırdım, vallahi gözümde biraz daha büyüdünüz.’
Eğer rahat ve özgür, birazda genç ise bu sefer İngilizce, Türkçe karışımı cümleler kurmaya çalışır. ’Çok crazzy im bu günlerde’, ’Ben freemad oldum’ nasıl olunuyor anlaşılmasa da o çok iyi İngilizce konuştuğunu zannederek kasılması biraz daha artar.
Bu dilde devrimdir:)

-Tabii ki giyim de değişir.Üst maddelerde bahsedilen karakterlere göre, kültürlü görünen bayanlar için şık takımlar, genelde koyu renkli, kravatlar özgün desenli, ayakkabılar pırıl pırıl. Utanmasa mendil cebinden bir de mendil sarkıtır.
Diğer karakter için biraz daha genç görünmesi lazım.Hip hop tarz, dize kadar inen tişörtler,dikişleri dışında, pantolonlar yırtık, kirli, olabildiğince bol ve düşüktür.

-Patron ne hikmetse o’nu birden sevmeye başlar.Bütün işlerini o’na güvenir ve birlikte gece geç saatlere kadar çalışırlar.Haftasonları iş gezileri mutlaka olur.

-Yılda bir kaç kere fırçalanan küf tutmuş dişler, düzenlice sabah, akşam fırçalanır.Eşinin dişleri hakkında ki fikirlerine de ihtiyacı vardır.
’aşkım dişlerim nasıl? beyaz görünüyor mu?’

-Saçlar eski zamanlarda ki gibi danaya yalatılmaz.Kirpi ön plandadır.Yukarı, yukarı taranır, yanlar yüze doğru düz indirilir.Yani biri kalk gidelim der, diğeri halt yeme otur.

-Saç demişken, beyazlar kapatılmak için eşinden boya adı ve numarası istenir.Her ne kadar beyaz saç kadında yaşlılığın, erkekte karizmanın göstergesi olsa da o’nun için, bir kere deneme de fayda vardır.

-Ayna karşısın da sadece traş için geçirdiği beş dakikalık zamanı, eşinin makyaj masası önünde saatlerce oturarak telafi eder.
’hayatım bu aralar cildim çok kuru ve çatlamaya başlamış.ne yapabilirim?’
’önce pamuğa damlatılmış bir kaç damla elma sirkesi ile gözeneklerini açar.organik yağlarla (portakal, kekik veya nane yağı) cilde tampon yapar’
’sonra nemlendiricili temizleme jeli veya sabun ile temizlenir.’
’eee aşkım şimdi ne sürüyoruz?’
’yağlı ciltli ise, su bazlı nemlendirici krem ile hafifçe nemlendirilir’
’tamam bunu da yaptım, şimdi ’
’aman bee fondöten sürüp makyaj yapıyorum.far, kalem, rimel, ruj kutuda.takı istersen ikinci çekmeceye bak’

Bu arada yatmadan gece sütleri, göz altı kremleri tuvalete gidiyormuş gibi yapılarak, çaktırmadan alınır.Ne kadar kullanılacağını bilmediği için,karısının 6 ay kullandığı bakım ürününün ömrü 10 güne düşer.

- Birden maddi sorunlar ortaya çıkar.
’canım ya, bu ay kredi kartını yatıramayacağız galiba, patron zam da yapmadı, ev sahibi de kirayı arttıracakmış.şaşırdım inan ne yapacağımı’
’ nasıl olur? alınan verilen belli.hem bu ay fazla masrafımız olmadı ki.nasıl ödemeyi düşünüyorsun? ’
’aşkım sen anlamazsın hesap işinden, bak olmuyor, bir türlü maaş borçları kapatmıyor.’
’senin takılardan biraz versen’
’ne kadarını mesela ? ’
’hepsini canımcım’
’yuhhh be’ ve fırlatılır yüzüne.

Maalesef sevgilisinin harcamaları, cep telefonu borcu ve diğer masrafları, karısına nazaran daha fazla oduğu için tek maaş yeterli gelmez.

-Ve sona doğru ev yanlızca otel görevi yapar.Bazen ona bile ihtiyaç duyulmaz.
İlgisizlik, sorulan soruların yanıtsız kalması, ya da’ öyle mi’ diyerek geçiştirmeler...


Adım, adım aldatmanın belirtileri.Bunlardan birisi veya bir kaçı olmaya başladıysa gerisi de gelecektir.

Dipnot:Onlar sadece kendini aldatır.

Hiç yorum yok: